Jiří

Stockpicker.eu používám pro výběr podhodnocených a nadhodnocených akcií. Vždy když dostanu aktuální přehled, vyfiltruji akcie, které se mi „nezdají“, například nerad shortuji technologické akcie.

Následně na platformě eToro provedu většinou 5 Long a 5 Short obchodů. Jakmile dosáhnu zajímavého celkového zhodnocení okolo 3-4 %, obchody uzavřu. Pokud daného zhodnocení nedosáhnu, čekám až do doby, kdy obdržím další aktuální report. Začínal jsem s 2000 USD, nyní mám 2,269.49. Za posledních 5 měsíců jsem tak díky Stockpickeru vydělal 13,47 %.

Naďa

Dříve jsem měla investičního poradce, který řídil kompletně moje portfolio. Můj účet byl bohužel ve velkém minusu.

Co jsem začala se Stockpicker strategií, podařilo se mi ztráty již dohnat. Moje výsledky odpovídají reportingu na webu Stockpicker.eu (kupuji vždy 20 nejlepších a prodávám 20 nejhorších akcií).

Výsledky celkem aktivně sleduji a přijde mi, že ve všech sledovaných měsících moje portfolio vyrostlo vždy minimálně o 3 % (občas ale na konci měsíce při přepočtu dosahovalo nižších hodnot). Od ledna 2021 proto zkouším novou strategii, kdy při dosažení profit targetu všechny pozice uzavírám. Mým očekávaným cílem je 20 + procent ročně.

Vladimír

Peníze jsem měl vždy umístěny v bance nebo u obchodníků s cennými papíry. Výsledky byly po odečtení poplatků špatné. Nakupoval jsem taky státní dluhopisy.

Stockpicker používám od září, za 4 měsíce je moje zhodnocení 10,65 %. Důležité pro mě je, že v mém portfoliu nenastávají propady. Využívám doporučené strategie 20 Long a 20 Short obchodů, kdy každý měsíc jen do svého účtu na Interactive Brokers nahraji nový rebalanční report. Účet mám vedený v CZK, bez měnového rizika by tak byl výsledek ještě o něco lepší. Zatím spokojenost.